Bolesław ANTONIAK
Emerytowany muzyk Filharmonii Rzeszowskiej. Od 1998 roku, po śmierci Alfreda Kozłowskiego, prowadzi chór mieszany „ECHO”, liczący dziś 34 osób. Chór śpiewa w trakcie nabożeństw i uroczystości religijnych, a także swymi koncertami uświetnia uroczystości patriotyczne organizowane w środowisku. Zespół chóralny z Trzebowniska miał okazję prezentować swe umiejętności w trakcie kilku wyjazdów zagranicznych, m.in. na Ukrainę i na Litwę.
Franciszek DRUPKA, Jerzy SZLUZ
Oni to, po śmierci Alfreda Kozłowskiego w 1998 roku, kolejno kierowali pracą Społecznego Komitetu Rozbudowy Kościoła, pomagając w tym dziele ks. proboszczowi Władysławowi Kretowi. Komitet, liczący kilkanaście osób, zajmował się wszystkim: zbiórką środków finansowych, zakupem materiałów budowlanych, organizowaniem mieszkańców do pomocy ekipom budowlanym, sprawą wyżywienia robotników, itd.
Janusz FELCZŃSKI z Przemyśla
Właściciel odlewni dzwonów w Przemyślu, najstarszej firmy ludwisarskiej w Polsce. W firmie Felczyńskich, ks. Jan Bielecki zamówił w latach sześćdziesiątych trzy dzwony. Przez kilkanaście lat wisiały na przęsłach obok kościoła. W 1999 roku, po rozbudowie kościoła zawisły w okazałej wieży, nakrytej chełmem. Dzwony noszą imiona: św. Wojciecha, św. Jana i Najświętszej Panny Marii.
Alfred Kozłowski (1935 - 1998)
Przez 35 lat był organistą w parafii (1963 – 1998). Przed nim funkcję tę sprawowali społecznie bracia Bełzowie, a następnie Antoni Bystryk. Alfred Kozłowski pochodził z Chmielnika Rzeszowskiego z rodziny głęboko wierzącej. Swe uzdolnienia muzyczne doskonalił w trakcie 3 – letniej nauki w szkółce organistów, prowadzonej w Przemyślu przez Zakon Salezjanów św. Jana Bosko. Po jej ukończeniu był organistą w Chmielniku, Husowie a od 1963 roku w Trzebownisku aż do śmierci. Pracy tej oddał się bez reszty. Zorganizował i prowadził chór parafialny. Jako muzyk, z nieodłącznym akordeonem, uświetniał wiele imprez i uroczystości wiejskich, jak tradycyjny opłatek czy dożynki. Członkowie jego najbliższej rodziny również poświęcili swe życie służbie Bogu i wiernym.
Stanisław WIERCIOCH
Bratanek ks. biskupa Wojciecha Tomaki. W życiu wspólnoty parafialnej obecny od lat swej młodości; już jako student krakowskiej uczelni, za ks. Jana Bieleckiego, pomagał przy budowie ogrodzenia kościoła (był autorem projektu przęseł ogrodzenia, które wykonał z ogromnym kunsztem kowalskim Wincenty Kloc). Pomagał też w zaprojektowaniu i budowie ołtarzy w nawach bocznych. Aktywnie uczestniczył w pracach projektowych i w realizacji Domu Katechetycznego. Założyciel i współorganizator Klubu Katolickiego. Klub został zarejestrowany 25 września 1994 roku. W skład Zarządu weszli: Stanisław Wiercioch – przewodniczący, Zofia Żelazko – sekretarz, Jan Tomaka – skarbnik, i Franciszek Drupka jako członek. Do Komisji Rewizyjnej Klubu weszli: Mieczysław Bereś – przewodniczący, Elżbieta Tomasik – sekretarz oraz Fabian Tomaka i Franciszek Kot jako członkowie. Jednym z pierwszych przedsięwzięć Klubu było przygotowanie i przeprowadzenie uroczystych obchodów 50 – lecia parafii, których kulminacja miała miejsce 3 września 1995 roku.
tekst: red. RYSZARD BEREŚ