Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
ECHO 11 listopada 2009
11 listopada 2009

Przez wieki zaborów ale też lata hitlerowskiej okupacji, kościół stanowił ważny czynnik krzewienia patriotyzmu i polskiej świadomości. Nic wiec dziwnego, że i dziś jest on miejscem podniosłych uroczystości narodowych.

11 listopada 2009

Tak było też w trzebowniskiej świątyni w 91 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystość zgromadziła wszystkie pokolenia naszego sołectwa; najmłodsi defilowali ze sztandarami Szkoły Podstawowej i Parafialnego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

11 listopada 2009

Po niedzielnej mszy (8 listopada) miejsce przed ołtarzem zajęli członkowie Chóru ECHO. To najstarsza grupa artystyczna we wsi. Początki zespołu sięgają połowy lat sześćdziesiątych; jego organizatorem był ówczesny nowy organista Alfred Kozłowski.

11 listopada 2009

Nazwę ECHO przyjęto 10 lat temu. Grupa w składzie średnio 30 osób koncertuje we wsi ale też daleko poza jej granicami Prezentowała się m.in. na Ukrainie, na Litwie, w Austrii, we Włoszech, a także w licznych miastach i kościołach na terenie kraju.

11 listopada 2009

W koncert ECHA wpleciono słowa poety i historyka o dziejach polskiej Niepodległości, w interpretacji pań z Akcji Katolickiej. Na zdjęciu powyżej Agata Kozłowska i Elżbieta Tomasik.

11 listopada 2009

Od 1998 roku, po śmierci Alfreda Kozłowskiego, chór prowadzi emerytowany muzyk Filharmonii Rzeszowskiej Bolesław Antoniak. Jest duszą i "ojcem przewodnim" zespołu.

11 listopada 2009

W repertuarze uroczystego koncertu znalazły się pieśni czasu zaborów, marsze legionowe, znane melodie partyzantów i żołnierzy II wojny.

11 listopada 2009

Przez dzieje walk w obronie Ojczyzny prowadziły nas znakomite interpretatorki słowa pisanego: Małgorzata Cieśla i Henryka Skrabalak.

11 listopada 2009

Zebrani owacją podziękowali artystom z Chóru ECHO. Są to - w pierwszym rzędzie od prawej - Maria Bieniek, Bronisława Bereś, Bernadetta Barańska, Małgorzata Stopyra, Barbara Maziarz, Władysława Szczepanik (za dyrygentem), Anna Musiał, Alina Zapasek, Anna Szwagiel. W drugim rzędzie od prawej: Lidia Daraż, Władysława Pawelec, Maria Tomaka, Aniela Stec, Wanda Kozłowska, Teresa Kosik, Janina Kot, Henryka Tomaka, Teresa Jastrzębska, Danuta Magierska, Maria Oprzańska. Panowie od prawej: Kazimierz Ciasnocha, Franciszek Kot, Stanisław Kot, Józef Kozłowski, Grzegorz Globisz, Stanisław Janik, Kazimierz Rębisz, Adam Solecki, Jan Murias, Bolesław Szczupaj oraz jego wnuk 14 - letni Mateusz Nędza, Kazimierz Porada oraz Jerzy Musiał.

11 listopada 2009

Słowa serdecznych podziękowań padły też ze strony wójta gminy Józefa Fedana a także proboszcza ks. Ryszarda Miśniaka. Wydaje się, iż najlepszą formą uznania dorobku Chóru ECHO byłaby pomoc, również finansowa, w nagraniu pierwszej płyty. Z takim zamiarem zespół nosi się już od dłuższego czasu. Czekają na to mieszkańcy Trzebowniska!

Fotografował: Piotr SZWAGIEL

tekst: red. RYSZARD BEREŚ


Więcej zdjęć zobaczysz w dziale FOTO. Zapraszamy!Ostatnia aktualizacja dokumentu: 12.11.2009

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..